x
Ładowanie...

Sztuka

Defabryka jest miejscem, w którym można liczyć na kontakt z designem, sztuką i kulturą. Uważamy, że należy promować i wspierać młodych artystów, budować ich pozycję i miejsce we współczesnej sztuce, pomagać im w urzeczywistnianiu artystycznych wizji, między innymi poprzez eksponowanie prac w takim miejscu jak Defabryka.
 
Wychodząc z tego założenia opracowaliśmy cykl prezentujący w kilku odsłonach prace Młodej Sztuki Polskiej. Zamierzamy prezentować je szerokiej publiczności na przestrzeni 2017 roku. Pierwszą wystawą inicjująca to wydarzenie były prace malarskie Misi Łukasiewicz, utalentowanej i młodej artystki, studentki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, której duch i istota twórczości skupia się na pracy w plenerze i kontakcie bezpośrednio z naturą.
 
W przygotowaniu Defabryka ma kolejne elementy cyklu. Poza malarstwem będzie to rzeźba przestrzenna na pograniczu z designem, akwarele czy mural „Łąka Polska”.
 
Architekci i projektanci wnętrz urządzając mieszkania coraz częściej zamiast masowej produkcji zalewającej rynek, decydują się na prace młodych artystów. My stwarzamy im taką możliwość, zapraszając do Defabryki.
 
Odnosząc się do słów wybitnego historyka sztuki Jana Białostockiego: „Jest w dziełach sztuki coś co sprawia, że nie starzeją się one tak jak przedmioty, których sens wyczerpuje się w ich funkcji użytkowej”. Uważamy że nieważne jaki jest powód kupowania sztuki – każdy jest dobry.

Fundacja Ochrony Zabytków Przemysłu i Techniki

 

Fundacja Ochrony Zabytków Przemysłu i Techniki powstała w 2000 roku. Od 2013 jest organizacją pożytku publicznego. Główne cele Fundacji to promowanie tradycji narodowej, propagowanie postaw prospołecznych, a także rozwój świadomości patriotycznej, obywatelskiej i kulturowej.