x
Ładowanie...

Historia Defabryki

W 2005 roku w samym sercu pofabrycznego Żoliborza zafascynował nas opuszczony budynek, w którym niegdyś mieściła się Fabryka Wynalazków Instytutu Mechaniki Precyzyjnej.
Wpadliśmy na pomysł stworzenia w nim przestrzeni wystawienniczo handlowej i krok po kroku konsekwentnie go realizowaliśmy. W ten sposób w latach 2006 – 2010 Defabryka została poddana kompleksowej renowacji i aranżacji.
 
W poindustrialnych wnętrzach budynku, który powstał w latach 1954 – 1956 w ramach projektu Żoliborz Przemysłowy, zachowaliśmy najciekawsze elementy starej fabryki. Naszym celem było podkreślenie jego specyficznego charakteru i klimatu wraz z zachowaniem konstrukcji i detalu.

Przestrzeń w zasadniczej części stanowi otwarta, jednokondygnacyjna hala typu open space. Zajmuje ona centralną część budynku o wysokości nawet do 8 m. Konstrukcja ramowo – żelbetowej hali w najszerszym punkcie ma rozpiętość 12 metrów co stwarza niepowtarzalny klimat i charakter wnętrza.
 
Bryła przeszklona jest w górnej części rzędem prostych świetlików, dzięki czemu jest bardzo dobrze doświetlona naturalnym światłem i doskonała na działalność showroomową.
 
Defabryka poprzez dbałość o walory architektoniczne i designerskie jest miejscem energetycznym, stworzonym by realizować oryginalne i niepowtarzalne projekty i idee.
 
Obecnie na powierzchni ponad 6500 m² w postindustrialnym budynku mieszczą się sklepy i butiki z wyposażeniem wnętrz, restauracje, salony fryzjerskie, showroomy modowe, a także firmy projektowe i agencje reklamowe oraz nowoczesna klinka stomatologiczna.

Unikatowy charakter miejsca sprzyja kreatywności, pobudza marzenia i zaprasza do niezwykłego spędzenia czasu.

Tak wyglądała Defabryka w latach 2007 – 2016. Jak wyglądamy teraz? Przyjdź i sam się przekonaj.