x
Ładowanie...

Fotografie Szymona Brodziaka w Defabryce

12 stycznia 2018

What You see is who You are – Szymon Brodziak.

Od dziś do końca lutego prezentujemy w naszej przestrzeni wyjątkowe fotografie Szymona Brodziaka, jednego z najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich fotografów, który posługuje się tylko i wyłącznie językiem fotografii czarno – białej.
Szymon Brodziak to najmłodszy na świecie fotograf, który został zaproszony przez Fundację Helmuta Newtona do skonfrontowania swoich prac z dziełami mistrza. Wystawa „Newton. Horvat. Brodziak” eksponowana w 2015 roku w berlińskim Muzeum Fotografii to wyraz uznania jakim darzą go znawcy i sympatycy czarno – białej fotografii.
 
Brodziak w swoim dorobku ma wiele nagród i osiągnieć. Są wśród nich takie jak przyznanie w 2013 roku przez Fashion TV podczas Festiwalu Filmowego w Cannes tytułu najlepszego na świecie autora czarno-białych kampanii reklamowych. W 2014 za autorski album „One”, otrzymał Złoty Medal w kategorii “książka” w międzynarodowym konkursie Prix de la Photographie Paris. W 2016 roku został on z kolei uznany za Najlepszego Fotografa Reklamowego Roku 2016.
 
Artysta konsekwentnie buduje własną, oryginalną estetykę prac, umiejętnie dobierając środki wyrazu i tworząc sugestywne, zmysłowe ujęcia kobiet. Umieszcza delikatne kobiece ciała w nieoczywistych, zaskakujących sceneriach i kontekstach, łamiąc stereotypowe konwencje artystyczne. Finezyjne i zmysłowe ciała kobiece kontrastują z surową, industrialną architekturą, fabrycznymi wnętrzami, monstrualnymi maszynami i surowością natury. Pozornie zimne postacie, są w rzeczywistości niezwykle zmysłowe i pełne ukrytych, tętniących emocji.
 
Fotografie artysty zachwycają wyrafinowanym pięknem i prowokując odbiorcę do refleksji. Przemyślane aranżacje, wynikające z wyszukanej i nieskrępowanej wyobraźni, niewątpliwie zapadają w pamięć.
 
Jest nam niezwykle miło, że możemy zaprezentować Państwu w naszej industrialnej przestrzeni te wyjątkowe prace wyjątkowego artysty.

 

Tagi: , ,