x
Ładowanie...

HANZA TOWER – NAJWYŻSZY BUDYNEK W SZCZECINIE

3 stycznia 2019

W naszym mini cyklu prezentującym osiągnięcia Najemców Defabryki wraz z INLOGIC zaglądamy do Szczecina i przyglądamy się rosnącej Hanza Tower.

Hanza Tower to najwyższy budynek w mieście i regionie. Obiekt ma mierzyć 125 metrów. Inwestorem przedsięwzięcia jest warszawska firma J.W. Construction. Realizacją instalacji elektrycznych i teletechnicznych zajmuje się INLOGIC.
 
Do zadań firmy należy zaprojektowanie i zainstalowanie instalacji oświetleniowej głównej oraz awaryjnej, a także przygotowanie zasilania awaryjnego. W planach INLOGIC jest jeszcze postawienie stacji transformatorowych i rozdzielnic SN. Instalacja elektryczna, którą realizuje INLOGIC w całym budynku ma liczyć setki kilometrów kabla i dotyczyć m.in. pół tysiąca mieszkań i apartamentów, wielu sal konferencyjnych, przestrzeni usługowo-biurowych. INLOGIC w Hanzie Tower jest odpowiedzialny m.in. za kompleksowe bezpieczeństwo budynku, ponieważ w zakres prac firmy wchodzi wykonanie instalacji sygnalizacji pożaru, dźwiękowego systemu ostrzegania, a także systemu monitoringu, systemu wideodomofonowego oraz kontroli dostępu.
 
Powierzchnia użytkowa tego wielopiętrowego wysokościowca to ponad 54 tys. m2, z czego 22 tys. to powierzchnia mieszkalna. Na lokale handlowe i usługowe przewidziano około 18 tys. m2. Na cały budynek przypada 27 pięter z podziałem na 21 mieszkalnych, 2 biurowe, 2 konferencyjne i również 2 kondygnacje usługowo-handlowe przeznaczone dla eleganckich restauracji i butików. Na ostatniej kondygnacji zaplanowano taras widokowy, z którego będzie można podziwiać cały Szczecin, Jezioro Dąbie i Zalew Szczeciński.

 
Mieszkańcy blisko 500 luksusowych apartamentów będą mieć do dyspozycji wiele udogodnień takich jak: sauny i baseny, strefę spa, strefę fitness, pralnię samoobsługową oraz centrum medyczne, a także kluby dla dzieci i młodzieży. W wieżowcu powstanie również centrum konferencyjno-szkoleniowe. Wielofunkcyjne pomieszczenia będą miały pełne zaplecze multimedialne i techniczne. Hanza Tower będzie miejscem świetnie przygotowanym do potrzeb inwestorów i najemców. Obiekt będzie dysponował nowoczesnymi powierzchniami z doskonałymi warunkami do rozwoju biznesu. Duże, otwarte przestrzenie oraz okazałe przeszklenia, a także lokalizacja w centrum miasta sprawią, że budynek stanie się idealnym miejscem do pracy i mieszkania.
 
Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji to połowa 2020 r.
 

Tagi: