x
Ładowanie...

INTELIGENTNA I ENERGOOSZCZĘDNA SZKOŁA – REALIZACJA INLOGIC

17 grudnia 2018

Prezentując osiągnięcia naszych Najemców w mijającym roku zaglądamy wraz z INLOGIC do Żukowa.
 
W Żukowie gm. Sławno w województwie zachodniopomorskim powstała jedna z najnowocześniejszych szkół podstawowych w Polsce. INLOGIC odpowiadał za całą inteligentną stronę tej inwestycji. Oddany do użytku obiekt o powierzchni ok. 2.300 m2 został wyposażony w całą gamę rozwiązań automatyki budynkowej. Projektanci z INLOGIC stworzyli system zarządzania wszystkimi instalacjami w budynku w oparciu o międzynarodowy standard KNX. Odpowiednio skonfigurowane i zaprogramowane urządzenia umożliwiają sprawne funkcjonowanie i oszczędność energetyczną placówki. Koszt Szkoły Podstawowej im. gen. Stefana Roweckiego-Grota wyniósł ponad 10 milionów złotych.
 

 
Inteligentny system zarządzania pozwala na zdalne sterowanie najważniejszymi funkcjami w budynku. W efektywny sposób można kontrolować poziom oświetlenia, klimatyzacji czy wentylacji. Obiekt sam załącza i wyłącza światła zgodnie z harmonogramem pracy. Oświetlenie zewnętrzne terenu i na elewacji sterowane jest przez zegar astronomiczny z wykorzystaniem standardu KNX. Pompy ciepła także posiadają knx-owy moduł komunikacji i są podpięte do całości. W szkole można kontrolować temperaturę podgrzewania wody, a także stan klap p.poż. w kanałach wentylacyjnych. Ruchome żaluzje fasadowe dostosowują się do warunków oświetleniowych na zewnątrz. Szkoła została wyposażona przez INLOGIC również w panele fotowoltaiczne.
 
Dzięki nim, placówka jest w stanie produkować energię na własne potrzeby. Dyrektor szkoły może czuwać nad całością zdalnie za pomocą tabletu lub telefonu, a także w sposób tradycyjny zwykłymi włącznikami ściennymi. Jednak codzienne i zaprogramowane funkcje budynku nie potrzebują dodatkowego sterowania.

 


 

Tagi: