x

Renata Kluczyńska i jej obrazy

3 września 2020

Renata Kluczyńska, artystka dla której inspiracją jest miasto, architektura i strukturalna różnorodność, w Defabryce przedstawiała swoje prace w 2107 roku podczas wystawy „Metropolizm” 
 
Kluczyńska z wykształcenia jest architektem wnętrz, ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie, dlatego tematy struktury, formy i przestrzeni są jej bliskie i nadal żywe w twórczości, natomiast bardzo ewoluowały od czasu wystawy w Defabryce. Renata w abstrakcyjnej formie przedstawia krajobraz miejski, stosując wyraźną fakturę oraz różne zestawienia kolorystyczne. Ostatnio w swoich obrazach stosuje również płatki syntetycznego złota, co daje ciekawy efekt odbijania światła.


 
„Z dużą dbałością podchodzę do detali obrazu, staram się zawrzeć w malarstwie również przestrzeń, tak aby każdy, kto ma styczność z moją sztuką mógł zobaczyć w niej coś trochę innego, zatrzymać się na chwilę, zastanowić, odetchnąć…”
 
Maluję z dużą wrażliwością, gdy jest to obraz na zamówienie , a przed wykonaniem pracy mam okazję zobaczyć wnętrze, w którym będzie się on znajdował, mogę namalować go z jeszcze większym wyczuciem, ocenić kolorystykę i światło, dopasować wymiar i proporcje obrazu, które będą najlepiej przedstawiały się w danej przestrzeni”
 
Poszczególne obrazy można nabyć u artystki, można je również zamówić.  Część obrazów  dostępna jest w formie limitowanych wydruków na płótnie, możliwe jest także ich wypożyczenie  (np. w przypadku nieruchomości pokazowych).
 
Renata mieszka i tworzy w Warszawie, chętnie zaprasza do swojej pracowni.