x

RoomTouch® – nowość od ABB

4 listopada 2020

ABB RoomTouch® uatrakcyjni każde pomieszczenie

 
Zapotrzebowanie na wydajną technologię inteligentnych budynków stale rośnie, dlatego ABB wprowadza na rynek swoje intuicyjne urządzenie sterujące pomieszczeniem – KNX z technologią swipe.
 

 
Analitycy przewidują, że liczba urządzeń IoT na całym świecie przekroczy 75 mld do 2051 roku. ABB kontynuuje wprowadzanie innowacji, aby sterowanie budynkiem stało się bardziej inteligentne i łatwiejsze niż kiedykolwiek.
 
Nowe urządzenie sterujące ABB RoomTouch® zostało zaprojektowane w celu wspierania klientów w prowadzeniu bardziej zrównoważonej działalności zarówno dziś, jak i w przyszłości. Charakteryzuje się nowoczesnym, eleganckim wyglądem i prostą obsługą – użytkownicy mogą kontrolować każdy element swojego pokoju za pomocą jednego panelu ściennego, po prostu przesuwając ekran.
 
Dzięki ABB RoomTouch® można łatwo sterować funkcjami, wystarczy przesunąć palcem w górę, aby otworzyć rolety, lub w dół, by je zamknąć. Za pomocą panelu dotykowego użytkownicy mogą tworzyć spersonalizowane sceny w pokoju, takie jak scena do oglądania filmów, w której opuszczają się rolety i ściemniają światła. Panelem można również sterować, przesuwając menu lub dotykając w celu potwierdzenia operacji, takiej jak włączenie światła.
 
Dla dodatkowej oszczędności energii urządzenie zostało wyposażone w tryb czuwania i włącza się automatycznie, gdy wykryje obecność kogoś w pobliżu. Oferuje również tryb dzienny i nocny, aby dopasować się do aktualnego oświetlenia w pomieszczeniu.
 
ABB RoomTouch® został zaprojektowany tak, aby uprościć użytkownikom życie i umożliwić im łatwe sterowanie wszystkimi codziennymi funkcjami w inteligentnym domu – od oświetlenia po HVAC, stacje pogodowe i audio – za pomocą jednego urządzenia.
 
„Inteligentna technologia zmieniła nasz sposób życia, tworząc bardziej intuicyjne i przyjazne przestrzenie. To najnowsze urządzenie łączy stylowy wygląd z wysokim poziomem funkcjonalności, dając użytkownikom całkowitą kontrolę nad inteligentnymi budynkami” – powiedział Jarosław Grabowski, kierownik biznesu automatyki budynków
i osprzętu elektroinstalacyjnego ABB w Polsce.
 
ABB RoomTouch® ma wyjątkowo smukłą, 11-milimetrową konstrukcję, elegancką metalową ramę i wysokiej jakości szklany panel. Jest dostępny w stylowym czarnym lub białym kolorze. Przed instalacją użytkownicy mogą zdecydować, czy chcą zainstalować urządzenie poziomo czy pionowo.
 
Oprócz sektora mieszkaniowego panel ABB RoomTouch® sprawdzi się w zastosowaniach komercyjnych, takich jak sale konferencyjne, biura i gabinety lekarskie.