x
Ładowanie...

Altanka owocowa

18 maja 2018

Oto ostatnia z naszych niespodzianek związana z Nocą Muzeów w Defabryce.
 
“Altanka owocowa” to instalacja z projektu „Saski nie śpij!” według koncepcji i pomysłu Anny Marczak i Agnieszki Wasilewskiej według projektu Faustyny Makaruk.
Rzeźba nawiązuje do historycznych obiektów architektonicznych, jakie istniały na przestrzeni trzech wieków funkcjonowania Ogrodu Saskiego.

Ananas w Ogrodzie Saskim

Ananas w Ogrodzie Saskim

 
Pierwotna altanka istniała w XIX wieku i sprzedawano w niej owoce. Współczesna interpretacja altanki stanęła przed KRAMem i zostanie z nami co najmniej do jesieni.

Ananas w trakcie montażu

Ananas w trakcie montażu

Ananas przed Kramem

Ananas przed Kramem

 

O Artystkach:

Faustyna Makaruk absolwentka Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, dyplom z wyróżnieniem w 2017 r. w Pracowni Rzeźby w Architekturze u prof. Andrzeja Sołygi, aneks z medalu pod kierunkiem prof. Hanny Jelonek. Artystka ostatnio interesuje się współoddziaływanie między twórcą, a odbiorcą. Jednym z owoców tych poszukiwań jest projekt PRZEBRZASK. Działalność artystyczna najczęściej lokuje w rzeźbie, od klasycznych materiałów, efemerycznych działań po korzystanie z nowych technologii . Nie potrafi się zatrzymać na jednym rozwiązaniu czy skupić na jednej technice. Często wybiera skale medalu, ale wiele z jej projektów trudno zawrzeć w jakiekolwiek ramy przestrzenne. Inne często stosowane media to rysunek, animacja, malarstwo, fotografia, epizody ze scenografią. Wykladowca Warszawskiej Szkoły Reklamy.
 
Agnieszka Wasilewska absolwentka wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom zrealizowała w Pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Andrzeja Węcławskiego, w Pracowni Grafiki Wydawniczej prof. Lecha Majewskiego oraz w Pracowni Rysunku prof. Ryszarda Ługowskiego. Na co dzień zajmuje się rysunkiem, malarstwem, grafiką artystyczną, trochę projektowaniem graficznym oraz uczeniem.
 
Anna Marczak a absolwentka nadmorskiego Liceum Plastycznego w Gdyni i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie /dyplom z wyróżnieniem w Pracowni nr 6/. Studiowała też na ASP we Wrocławiu (2012–2013) i na UMK w Toruniu (2010–2012). Obecnie zajmuje się głównie rysunkiem, malarstwem i sztuką w przestrzeni publicznej – wraz z Agnieszką Wasilewską współtworzy warszawski projekt Saski nie śpij!. Prowadzi mniej i bardziej tajne szkicowniki, w których jest m.in. wiele niebieskich stron zatytułowanych NIEBO.