x
Ładowanie...

Altanka owocowa

18 maja 2018

Oto ostatnia z naszych niespodzianek związana z Nocą Muzeów w Defabryce.
 
“Altanka owocowa” to instalacja z projektu „Saski nie śpij!” według koncepcji i pomysłu Anny Marczak i Agnieszki Wasilewskiej według projektu Faustyny Makaruk.
Rzeźba nawiązuje do historycznych obiektów architektonicznych, jakie istniały na przestrzeni trzech wieków funkcjonowania Ogrodu Saskiego.

Ananas w Ogrodzie Saskim

Ananas w Ogrodzie Saskim

 
Pierwotna altanka istniała w XIX wieku i sprzedawano w niej owoce. Współczesna interpretacja altanki stanęła przed KRAMem i zostanie z nami co najmniej do jesieni.

Ananas w trakcie montażu

Ananas w trakcie montażu

Ananas przed Kramem

Ananas przed Kramem

 

O Artystkach:

Faustyna Makaruk absolwentka Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, dyplom z wyróżnieniem w 2017 r. w Pracowni Rzeźby w Architekturze u prof. Andrzeja Sołygi, aneks z medalu pod kierunkiem prof. Hanny Jelonek. Artystka ostatnio interesuje się współoddziaływanie między twórcą, a odbiorcą. Jednym z owoców tych poszukiwań jest projekt PRZEBRZASK. Działalność artystyczna najczęściej lokuje w rzeźbie, od klasycznych materiałów, efemerycznych działań po korzystanie z nowych technologii . Nie potrafi się zatrzymać na jednym rozwiązaniu czy skupić na jednej technice. Często wybiera skale medalu, ale wiele z jej projektów trudno zawrzeć w jakiekolwiek ramy przestrzenne. Inne często stosowane media to rysunek, animacja, malarstwo, fotografia, epizody ze scenografią. Wykladowca Warszawskiej Szkoły Reklamy.
 
Agnieszka Wasilewska absolwentka wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom zrealizowała w Pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Andrzeja Węcławskiego, w Pracowni Grafiki Wydawniczej prof. Lecha Majewskiego oraz w Pracowni Rysunku prof. Ryszarda Ługowskiego. Na co dzień zajmuje się rysunkiem, malarstwem, grafiką artystyczną, trochę projektowaniem graficznym oraz uczeniem.
 
Anna Marczak absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, studiowała też na ASP we Wrocławiu i UMK w Toruniu. Zajmuje się przestrzenią publiczną, instalacją, malarstwem, spotykaniem ludzi, patrzeniem w niebo. Często zdarza jej się też rysować, prowadzi mniej i bardziej tajne szkicowniki. Interesuje ją pogranicze sztuki i chrześcijaństwa.