x
Ładowanie...

Creative Mornings w Defabryce!

15 marca 2019

Cieszymy się, że to właśnie w Defabryce rusza inicjatywa Creative Mornings.
W 2008 r. Tina Roth Eisenberg (Swissmiss) wymyśliła koncepcję wydarzeń dla kreatywnej społeczności Nowego Jorku. Idea była i jest prosta. Krótkie poranne spotkanie raz w miesiącu. Wydarzenia miały być i są bezpłatne oraz dostępne dla każdego, kto zapisze się na nie za pośrednictwem strony Creative Mornings.

Każde spotkanie jest darmowe i otwarte dla wszystkich. Składa się z 20-minutowej prezentacji prowadzonej przez zaproszonego gościa i dyskusji. Osoby prowadzące prezentacje to kreatywne osobowości, które mają do opowiedzenia ciekawą historię związaną z ich pasją, biznesem czy pomysłem na życie. – Szczerze wierzymy w magię takich spotkań, ponieważ nie ma nic lepszego od możliwości uczenia się, inspirowania i dzielenia wiedzą osobiście – mówi Anna Koss, była współorganizatorka Creative Mornings. Obecnie organizatorami warszawskich spotkań są: Agnieszka Niecieck, Mateusz Banaszkiewicz i Michał Tokarz i to oni będą kontynuować tą nieustającą globalną rozmowę między lokalnymi kreatywnymi społecznościami.
 
Idea szybko zyskała na popularności i rozrosła się do globalnej koncepcji. Obecnie uczestnicy gromadzą się co miesiąc w 80 miastach świata, każdy miesiąc ma wspólny temat przewodni.
 
Warszawskie poranki kreatywne wcześniej odbywały się w teatrze 6. Piętro. Teraz po kilkuletniej przerwie wracają do Warszawy do nowego miejsca. Drugim polskim miastem, w którym odbywają się comiesięczne spotkania jest Wrocław.
 
Jak podkreślają organizatorzy, chodzi w nich o to, aby pobudzić ludzi do myślenia i umożliwić im spotkanie w ciekawym gronie.
 
Już 28 marca spotkanie odbędzie się w MIZU. Tematem przewodnim będzie WODA. Masato Yokoe – shamisenista, Instruktor Zielonej Herbaty oraz Ambasador Japońskiej Zielonej Herbaty na Świecie 2019 opowie o tym, jaką wodę wybrać, by uzyskać jak najlepsze walory smakowe herbaty, jak poprawnie zaparzyć zielona herbatę, aby wydobyć z niej wszystko, co najlepsze.

Masato Yokoe

Masato Yokoe


 
Serdecznie zapraszamy do zapisu na spotkanie w Defabryce.

Więcej informacji na stronie wydarzenia