x

Pieski Żoliborz na Duchnickiej 3

10 października 2017

Pieski Żoliborz
 
Podczas Pierwszych Dni Otwartych w Defabryce oraz Pikniku Artystycznego wydarzeniem towarzyszącym była jednodniowa wystawa “Pieski Żoliborz na Duchnickiej 3”.
Pieski Żoliborz” to fotograficzny reportaż ze świata na czterech łapach, który przeplata się nieustannie z człowieczym. 20 historii, w których nie ma równych i równiejszych, ważnych i ważniejszych, bardziej i mniej pięknych. Wiek też nie gra roli. Wszystkich łączy ich żoliborski meldunek.
 
Psie portrety prezentowane były po raz pierwszy w lipcu 2017 roku w Parku im. Żeromskiego na Żoliborzu.
W grudniu wystawę będzie można zobaczyć w przestrzeni Defabryki. Dotychczasowa kolekcja zdjęć specjalnie na tę okoliczność wzbogacona została o portret 7. miesięcznego Labradora Shepherda, uchwyconego na tle Defabryki i Krowy Militarnej.
 
Autorem zdjęć jest Robert Sobociński – fotograf reklamowy z ponad dwudziestoletnim stażem w branży, wieloletni wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej, urodzony żoliborzanin.
Koncepcję wystawy stworzyła Małgorzata Kwiecień, miłośniczka Żoliborza i Psów, szczęściara która na swojej drodze spotkała Pixie, a teraz zastanawia się jak to przełożyć na opowiadanie.