x

Prace Irminy Konefał

13 września 2021

W naszej przestrzeni tuż obok recepcji zawisły trzy prace nowej artystki, z którą Defabryka nawiązała współpracę. W planach jest duża wystawa monograficzna oraz wspólne działania podczas Nocy Muzeów 2022.
 
Irmina Konefał jest fotografką i artystką kolaży w technice analogowej, ur. 1979 w Warszawie. W 2004 ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku – z tytułem licencjata dyplom z fotografii, a w 2006 roku w PWSFTviT w Łodzi – z tytułem magistra fotografii. Irmina, kolaże tworzy od 2006 roku, zapoczątkowały je rysunki z postacią króliczka, którego nazwała Miss Lulu i od początku jest główną bohaterką kolaży.
 


 

Miss Lulu “Rouge” (2013-2018)
“Rouge” (fr. czerwony) symbolizuje energię, emocje i siłę życia – prezentując cykl swoich kolaży pod tym tytułem, autorka zabiera widza w swoją własną i osobistą podróż przez życie. Postać Miss Lulu wzięta została z wyobraźni i podświadomych skojarzeń autorki stając się symbolem jej własnej osobowości. Miss Lulu prowadzi nas przez niejednoznaczny kalejdoskop obrazów, w których wewnętrzne łączy się z zewnętrznym, naturalne ze sztucznym, a świat materii z duchowym. Otwiera przed widzem świat piękny i niepokojący – z pogranicza jawy i snu.
 
Apokalipsa” (2019 r.) czarno-biała praca w oryginale, proroctwo obecnych czasów.
W pracach Irminy Konefał widać dbałość o szczegóły, oraz w każdym dziele buduje historię i napięcie, które sprawia, że ​zadajesz sobie pytanie „Co się stało’?”