x
Ładowanie...

Tokyo Later

6 czerwca 2018

Tokyo Later
Wczoraj w Defabryce odbył się kameralny wernisaż wystawy Tokyo Later Joanny Marii Dziedzianowicz. Poczęstunek dla gości zapewniła restauracja Mizu, w przestrzeni której prezentowana jest część obrazów Artystki. Wystawę będzie można oglądać aż do 30 sierpnia 2018.
 
Koncepcja wystawy powstała na chwilę przed podróżą do Japonii, którą artystka odbyła w marcu tego roku. Tokyo wywarło na malarce ogromne wrażenie, jako miasto pełne kontrastów, gdzie najnowszy model Lamborghini przejeżdża obok tradycyjnych drzew kwitnącej wiśni. Wiedza, którą zdobyła przed wyjazdem – na podstawie książek, filmów, wystaw drzeworytów japońskich – została porównana z nowoczesnością mieszkańców Japonii, którzy wykształcili wszelkie instynkty pozwalające funkcjonować w milionowych miastach, zachowując szacunek i etykę godną naśladowania.

 

O Artystce:
Joanna Maria Dziedzianowicz to absolwentka wydziału Grafiki Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni prof. Andrzeja Węcławskiego. Edukację artystyczną kontynuowała w Portugalii gdzie w 2015 roku ukończyła wydział Sztuk Pięknych na Uniwersytecie w Lizbonie otrzymując tytuł magistra z malarstwa u prof. Carlosa Vidala.
 
Jej praca dyplomowa opierała się na nowoczesnej sztuce brazylijskiej oraz artystce Lygii Clark.
Obecnie artystka przygotowuje projekty ukazujące transparentność kultur próbując udowodnić, że człowiek jest w stanie odnaleźć poczucie przynależności do każdego miejsca na świecie.