x
Ładowanie...

Zakład Agnieszki Płusy – miejsce z duszą

5 lutego 2019

Nic dziwnego, że zakład Agnieszki Płusy został doceniony w międzynarodowym konkursie A’Design Award. W tym jednym z wiodących na świecie konkursów designerskich zakład został uhonorowany w kategorii „Interior Design”.  To miejsce z ciekawym wnętrzem ma również duszę.
 
Sama Agnieszka mówi “Chciałam, aby miejsce to nie tylko emanowało spokojem, a wszystko do siebie pasowało i było inspirujące, ale również żeby to miejsce pozwalało czuć się po prostu dobrze”.
 
Wnętrze zostało zaprojektowane przez duet tworzony przez Dorotę Kuć i Karinę Snuszkę z Mood Works, autorskiego studia architektonicznego.
 
Miejsce nawiązuje charakterem do klimatycznych salonów urody z lat 50.
Jego minimalistyczny styl został przełamany mocnymi akcentami, takimi jak charakterystyczna tapeta Fornasett Muralas-Cole&Son.
 
Jasne, przejrzyste wnętrze, dębowa podłoga oraz inspirujące książki i designerskie dodatki, takie jak kultowy wózek Boby Trolleyod Joe Cesare Colombo doskonale komponują się z ciszą, która panuje tutaj, mimo nieustannie działających suszarek. Perełką zakładu są figurki Vitra oraz porcelana Bossa.
 

Tagi: